zvláštní poděkování
Quantcom.cz

V audio zpracování úspěšná komedie

Přebal CD

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Důležitý večer a hned tři varianty toho, jak by mohl proběhnout, kdyby… To je základní rámec vytříbené konverzační komedie jedné z nejhranějších francouzských dramatiček Yasminy Rezy. Inscenace, kterou si diváci oblíbili v podání Divadla Verze, se nyní dočkala moderního audio zpracování. Stejně jako na jevišti v něm i za mikrofony excelují Linda Rybová, Igor Chmela, Jana Janěková ml. a David Prachař.

Výchozí situace je ve hře Tři verze života stále stejná. Jeden manželský pár přichází na večeři ke druhému. Jenže stačí špatné načasování nebo nešťastné vyjádření v tu nejméně vhodnou dobu, a náhle je všechno jinak. Tři varianty téhož večírku mapují události, které jsou výsledkem těchto náhodných posunů, a odhalují přitom mnoho vtipných i hořkosladkých aspektů, které řada lidí důvěrně zná z vlastních životů a vztahů. Byla to právě tato hra, kterou před deseti lety otevřelo Divadlo Verze svůj repertoár, a dokonce ji promítlo i do svého názvu. Nyní se s ní po více než 120 reprízách loučí a na konec února naplánovalo její derniéru.

Z jeviště na cestu do práce i obýváku
Situační zápletky, osobitý humor i okamžiky uvědomění, z nichž mrazí, si ale v podání sehraného ansámblu Divadla Verze mohou lidé vychutnat i dále. Jako novinku totiž Tři verze života uvádí Audioteka, jedna z největších audioknižních platforem v Česku. U dialogů se oproti jevištnímu nastudování upravovaly jen drobnosti tak, aby při poslechu nezůstalo skryté to, co je na scéně možné zachytit vizuálně, beze slov. Autentické audio kulisy, které dokreslují děj, jsou jedním ze základních pilířů superprodukčního zpracování. Ve Třech verzích života pomohly zprostředkovat atmosféru a prostředí bytu, ve kterém se setkání dvou párů odehrává. Díky vynikajícím hereckým výkonům a perfektnímu zvuku se mají posluchači skutečně na co těšit.
„Tři verze života jsou pro nás něčím výjimečným. Jsou takovým naším prvním miminkem a letos bohužel musí jít do derniéry. Jsme proto moc rádi, že díky Audiotece zůstanou zachovány. Doufám, že posluchače toto zpracování osloví i proto, že dává více prostoru pro představivost,“ říká za soubor Divadla Verze Jana Janěková ml.
Stejně jako na divadle se i v případě audio verze hry ujal režie Thomas Zielinski. Poslech zabere hodinu a čtvrt.

19.2.2024 09:02:24 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival Setkání Stretnutie 2024

Časopis 16 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 15. týden

Karel

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celoveče celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 15. týden

Collin Farrell (Oklamaný)

U mě dobrý
Kdo dokáže převézt bandu podivných skořápkářů? Jedině banda ještě podivnějších přátel! Česká kom celý článek

další články...