zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Jedinečné koncerty

Lenka Nová ve vile Winternitz

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Pocta Haně Zagorové
Velký vzpomínkový galakoncert na legendární českou zpěvačku z pražské Lucerny z prosince 2023. Účinkují: H. Vondráčková, M. Absolonová, M. Jandová, J. Čvančarová, B. Hrzánová, M. Konvičková, A. Vágnerová, K. Vágner a další. Speciální host Š. Margita. Hraje Boom! Band Jiřího Dvořáka. Režie V. Bělohradský. Jedna z největších hvězd a stálic české populární scény, devítinásobná Zlatá slavice, držitelka Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, za svůj život potěšila nespočet fanoušků a buďte si jistí, že radost bude její hudba rozdávat i dále.
Velkolepá show “Pocta Haně Zagorové” byla oslavou její tvorby a zazněly ty největší hity napříč celou její hudební kariérou. Hvězdné hosty doprovázel úžasný Boom! Band Jiřího Dvořáka ve velkém složení. Program večera vychází ze scénáře koncertu, který připravovala Hana Zagorová, u příležitosti plánované oslavy 75. narozenin a který se nakonec bohužel neuskutečnil.
Vysílání: 17.2., 21.20 hod., ČT1
Opakování: 20.2., ČT1

Lenka Nová ve vile Winternitz
Jedinečný koncert výrazné české šansoniérky v kulisách architektonického klenotu Adolfa Loose. Režie J. Tengler. Lenka Nová je již dobře známou a etablovanou interpretkou a autorkou, která se po dlouholetém účinkování v kapele Laura a její tygři a následné spolupráci s textařem Michalem Horáčkem vyprofilovala ve skutečně osobitou interpretku s kvalitním repertoárem a jedinečným pódiovým charismatem. Cyklus koncertů ve významných a architektonicky jedinečných vilách v Čechách a na Moravě navíc pojí její silné interpretační výkony s výjimečnou atmosférou místa, kde se konají. Vila Winternitz na pražských Malvazinkách patří k nejpozoruhodnějším u nás, vyniká architektonickými kvalitami, stejně jako jedinečností atmosféry. Komorní recitál sestavený z posledních dvou alb Čtyřicítka a Dopisy doplní starší písně převážně autorů Petra Hapky a Michala Horáčka. Na klavír zahraje Petr Malásek, na kytaru Josef Štěpánek a na kontrabas Rastislav Uhrik.
Vysílání: 16.2., 20.45 hod., ČT art
Opakování: 19.2., ČT art

12.2.2024 14:02:36 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival Setkání Stretnutie 2024

Články v rubrice - Z éteru

Karel Kryl – 80 let

Karel Kryl

Občan Karel Kryl
Mýtus a legenda, která neunesla podivnou svobodu a blbou náladu. Dokumentem si připomínáme ...celý článek


Hudební tipy 15. týden

Karel

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celoveče ...celý článek


Mezinárodní den Romů

Ida Kelarová

Paĺikerav – Děkuji
Hudební oslava dnešního Mezinárodního dne Romů z pražského Rudolfina. Letošní konc ...celý článekČasopis 16 - sekce

DIVADLO

MdZ uvádí v české premiéře komedii Matěje Randára

Ženy pod tónem (MdZ)

Na narozeninové oslavě vás přivítají herečky Městského divadla Zlín v novince Ženy pod tónem v hudebním a diva celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Pavel Forman vystavuje v DOXu

Výstava TransForman (Foto: Jan Slavík, ©DOX)

Výstava TransForman představuje v DOXu tři desítky nejnovějších prací malíře Pavla Formana z let 2021–20 celý článek

další články...